Nový pořad Ram Dance Radio Session: Chceme obohacovat veřejný prostor o živý kontakt s hudbou

Peeni Walli Crew. Foto: Oficiální facebookové stránky Peeni Walli Sound Crew
Peeni Walli Crew. Foto: Oficiální facebookové stránky Peeni Walli Sound Crew

V blížícím se vysílání čeká posluchače a fanoušky rádia StreetCulture nejen unikátní změna prostředí, do kterého za námi budete moci přijít (prostor 1345mm/Nákladové nádraží Žižkov, více naleznete ve speciálu), ale také aktualizovaný harmonogram, pestřejší o nové pořady. Jestli holdujete raggae a dancehallu, pak se těšte na pražské DJ's z Peeni Walli Crew v pořadu Ram Dance Radio Session.


Můžete se posluchačům stručně představit?
Jsme pražská parta Djů, hrající selekci převážně reggae a dancehallu pod hlavičkou Peeni Walli Crew. Peeni Walli propagují a šíří nejen karibské rytmy do různých koutů republiky i zahraničí bez mála již 15 let. V samotném vysílání našeho pořadu s názvem Ram Dance Radio Session se budou moct posluchači rádia StreetCulture setkávat převážně s Mihaalem, Bondym a Captainem P a doufejme, že co nejčastěji i s Ripclawem, který žije momentálně ve Švýcarsku, ale Prahu pravidelně navštěvuje. Zbývající členové crew Dj White Rum žijící v Anglii a Anju bytem v americkém Seattlu se v nejbližší době do vysílání nejspíše nezapojí, ale třeba někdy v budoucnu... kdoví?

Co vás vedlo k tomu pustit se do vysílání v rádiu?
Inspirativní je zejména celý koncept rádia StreetCulture, jako otevřeného prostoru, do kterého mohou vstupovat lidé z ulice a být u toho přímo, fyzicky. Plánujeme tohoto živého aspektu co nejvíce využít a zkombinovat běžné vysílání s doufejme pravidelnými bashmenty, které by měli následovat po vysílání pořadu přímo na Nákladovém Nádraží Žižkov. 

Čím bude váš pořad specifický?
Právě kombinací s navazujícími mejdany a snad i častou účastí zajímavých hostů, Djů, apod.. V ČR existuje jen pár vysílání zaměřujících se na jamajskou hudbu, a žádné z nich nemá, alespoň pokud víme, podobné prostorové a dramaturgické možnosti. Nebudeme se držet nějakých pevných žánrových hranic a škatulek, ale zařazovat i hudbu, která se v reggae a dancehallu inspirovala a která nás baví. Čili není naším plánem čemukoliv konkurovat, jako spíš obohatit veřejný prostor o živý kontakt s hudbou, která si to, věříme, zaslouží, protože nás osobně obohacuje již nějaký ten pátek. Ram Dance Radio Session bude ve čtvrtek, ale víte co máme na mysli ;-)


Více k tématu

  • reggae
  • Peeni Walli Sound Crew
  • dancehall

1435mm
1435mm

Běhěm června startujeme vysílání v prostorách 1435mm / Nákladové nádraží Žižkov!

 

Program akcí StreetCulture

V květnu plánujeme start vysílání rádia StreetCulture!

V květnu plánujeme start vysílání rádia StreetCulture!

 Koncert Doporučujeme DJ Párty

NEWSLETTER STREETCULTURE.CZ

Přihlaš se o odběru novinek e-mailem a staneš se součástí StreetCulture Zone

JAK MOHU PODPOŘIT STREETCULTURE?

StreetCulture pomůžete, když nás budete poslouchat a chodit nás podpořit přímo do našich prostor, kde se můžete osobně potkat s naším týmem. Kdyby nebylo fanoušků StreetCulture, nepřežili bychom ani jeden rok naší existence.

Můžete nás také podpořit finančně! Jakákoliv částka nám pomůže financovat náročný provoz StreetCulture rádia.

Reklama ve vysílání StreetCulture

Vyrobíme na zakázku audiospot, který dle dohody nasadíme do našeho vysílání.

Sdílejte a šiřte StreetCulture na internetu

Stáhněte si naše bannery nebo sdílejte audio přehrávač rádia StreetCulture.

Městská část Praha 3

Praha 3 Městská část Praha 3 podporovala StreetCulture v letech 2011, 2013 - 2016. Děkujeme!

Audio archív

Chcete si poslechnout zpětně zajímavé rozhovory s osobnostmi, které dorazily do vysílání StreetCulture? Doporučujeme sledovat sociální síť Mixcloud, kde průběžně publikujeme náš audio archív.

Fotogalerie

Podívejte se na fotky našich moderátorů, fotky z koncertů anebo prostor StreetCulture.

Video ze StreetCulture

Na youtube.com/StreetCultureCZ najdete videa z našich akcí nebo pozdravy moderátorů a fanoušků StreetCulture.

Česká pirátská strana podporuje StreetCulture

plachta cerny Tento veřejně prospěšný projekt byl financován ze státního příspěvku České pirátské strany prostřednictvím jejího participativního rozpočtování.

Tímto děkujeme Pirátské straně za finanční podporu projektu komunitního rádia Streetculture. Finanční podpora byla poskytnuta skze jejich inovativní participativní rozpočet (bližší informace zde). Poskytnutou finanční podporu jsme využili na každodenní provoz rádia.

1435 / Nákladové nádraží Žižkov

1435 / Nákladové nádraží Žižkov Národní filmový archiv provozuje veřejný prostor 1435mm na Nákladovém nádraží Žižkov

Národní filmový archiv

NFA Bez podpory NFA by to doopravdy nešlo. Díky!


 Stisk.com  Praha 3 VOŠPVOŠP