Co je StreetCulture?

Pořad Křak je zaměřen především na elektronickou hudbu
Pořad Křak je zaměřen především na elektronickou hudbu

StreetCulture se zaměřuje na provozování internetového rádia StreetCulture a internetového magazínu streetculture.cz. Pořádáme také koncerty, vzdělávací, kulturní a volnočasové akce.


Čím jsme výjimeční?

  • Fungujeme na d. i. y. (do it yourself) principu a dobrovolnickém přístupu, přičemž projekt, jeho vedení a organizaci zajišťují profesionálové s obsáhlou mediální zkušeností.
  • Dáváme prostor mladým lidem, kteří si mohou vyzkoušet práci v rádiu, seznámit se s fungováním  média ve všech jeho aspektech a pohybovat se v mediálním prostředí.
  • Nechceme být virtuální internetové rádio, proto se snažíme vždy fungovat v prostorech otevřených veřejnosti, v nichž najdete vysílací studio, kde se pořádají koncerty a další akce. Naší zásadou je, aby každý posluchač měl možnost potkat moderátory nebo hosty osobně, popř. se do našich aktivit zapojit.
  • Podporujeme komunity, zajímají nás specifické kulturní, názorové a lifestylové skupiny a subkultury, pro něž vytváříme platformu k jejich vlastní obsahové prezentaci.
  • Spolupracujeme s oficiálními vzdělávacími institucemi a poskytujeme jejich studentům mediální rozhlasovou praxi.
  • StreetCulture je jediné internetové rádio podobného charakteru ve Střední Evropě.

Komunitní model ve StreetCulture

StreetCulture nevznikalo jako médium, které by vzešlo z jedné komunity lidí se společnými zájmy, názory či cíli, ani jako rádio, jehož cílem by bylo naplňovat a rozvíjet komunitní model fungování, popř. jej dokonce využívat a profitovat na něm. StreetCulture od svého začátku funguje jako platforma poskytující mediální a veřejný prostor pro šíření vlastního obsahu různě zaměřených komunit, subkultur, skupin i jednotlivců. A přestože nebylo zakládáno se záměrem být komunitním médiem, svou činností de facto naplňuje čtyři rozměry, které bývají uváděny jako charakteristické právě pro komunitní rádia: rozměr komunitní, alternativní, občanský i rhizomatický. Významnými odlišujícími charakteristikami, které etablují komunitní média jako třetí typ sdělovacích prostředků odlišných od veřejnoprávních a komerčních médií a které lze rovněž vztáhnout na StreetCulture, jsou zvlášť jeho úzké propojení s občanskou společností, jeho alternativní povaha a velká oddanost pro zapojení dobrovolníků i demokracii jak v jeho vnitřním rozhodovacím procesu, tak v jeho procesech výroby obsahu. Podle definice komunitního rádia (podle AMARC – evropská odnož Světové asociace komunitních rádií) jako, "neziskové stanice, která v současnosti vysílá, nabízí služby komunitě, v níž se nachází nebo pro niž vysílá, a zároveň podporuje zapojení této komunity v rádiu“ lze StreetCulture považovat za komunitní rádio zapojující různé komunity a vysílající pro ně.

D. I. Y. model ve StreetCulture

StreetCulture je od svého vzniku postaveno na ideji dobrovolnictví. Projekt StreetCulture vychází z principu d. i. y. (do it yourself), tedy "vytvoř si vše vlastní silou”. Veškeré obsahové a programové aktivity i vedení organizace, rozvoj, výuková činnost a z velké části rovněž provoz StreetCulture jsou zajišťovány na dobrovolné bázi, a to buď laiky, nebo profesionály z oblasti médií.

Program vysílání StreetCulture

V našem vysílání není konzervativní řád, hodinky si podle nás nenařídíš. Ale samozřejmě nabízíme pár skob ve stěně, kterých se můžeš chytit. Hlavní důraz směřujeme na večerní hodiny. Každý večer totiž ve vysílání zazní minimálně jedna premiéra pořadu. StreetCulture nabízí výhradně vlastní autorské pořady, rozhovory se zajímavými hosty, živá vystoupení z prostor našeho baru, ale také např. dramatickou tvorbu. Naše moderátory a autory můžete vidět živě, po vysílání s nimi dát drink nebo jenom prostě být u toho. Nejsme pouhé internetové rádio, jsme platforma pro alternativní kulturu.

Vznik StreetCulture, o.p.s.

StreetCulture, o.p.s. byla zapsána u Městského soudu v Praze 7. listopadu 2012 a od 1. 5. 2013 převzala veškeré aktivity spojené s rádiem StreetCulture a nahradila stejnojmenné občanské sdružení.

Zakladatelé se rozhodli založit obecně prospěšnou společnost StreetCulture, o.p.s. na základě myšlenky provozovat rádio v kreativním prostoru, jenž bude sloužit jako místo pro potkávání mladých lidí z různých subkultur, kteří dostanou šanci k rozvíjení svých dovedností a osobnímu růstu.


Základní informace

StreetCulture, o.p.s.
IČ: 24849961, SZ: O 1085 vedená u Městského soudu v Praze; Obchodní rejstřík a sbírka listin
Sídlo: Kubelíkova 42,, Praha 3, 130 00; Bankovní spojení: 2300401948/2010

Informace o vysílání rádia a obsahová spolupráce
email: info@streetculture.cz

Reklama

Děkujeme za podporu na HITHIT!

StreetCulture má menší pauzu. Občas jí ale přerušíme. Sleduj náš audioarchiv, který obsahuje ty nejzajímavější rozhovory. ▼▼▼

audiorozhovory odkaz
1435mm
1435mm

Stay tuned!

 

Program akcí StreetCulture

Když HTML je víc než FM

Když HTML je víc než FM

 Koncert Doporučujeme DJ Párty

NEWSLETTER STREETCULTURE.CZ

Přihlaš se o odběru novinek e-mailem a staneš se součástí StreetCulture Zone

JAK MOHU PODPOŘIT STREETCULTURE?

StreetCulture pomůžete, když nás budete poslouchat a chodit nás podpořit přímo do našich prostor, kde se můžete osobně potkat s naším týmem. Kdyby nebylo fanoušků StreetCulture, nepřežili bychom ani jeden rok naší existence.

Můžete nás také podpořit finančně! Jakákoliv částka nám pomůže financovat náročný provoz StreetCulture rádia.

Reklama ve vysílání StreetCulture

Vyrobíme na zakázku audiospot, který dle dohody nasadíme do našeho vysílání.

Sdílejte a šiřte StreetCulture na internetu

Stáhněte si naše bannery nebo sdílejte audio přehrávač rádia StreetCulture.

Městská část Praha 3

Praha 3 Městská část Praha 3 podporovala StreetCulture v letech 2011, 2013 - 2016. Děkujeme!

Audio archív

Chcete si poslechnout zpětně zajímavé rozhovory s osobnostmi, které dorazily do vysílání StreetCulture? Doporučujeme sledovat sociální síť Mixcloud, kde průběžně publikujeme náš audio archív.

Fotogalerie

Podívejte se na fotky našich moderátorů, fotky z koncertů anebo prostor StreetCulture.

Video ze StreetCulture

Na youtube.com/StreetCultureCZ najdete videa z našich akcí nebo pozdravy moderátorů a fanoušků StreetCulture.

Česká pirátská strana podporuje StreetCulture

plachta cerny Tento veřejně prospěšný projekt byl financován ze státního příspěvku České pirátské strany prostřednictvím jejího participativního rozpočtování.

Tímto děkujeme Pirátské straně za finanční podporu projektu komunitního rádia Streetculture. Finanční podpora byla poskytnuta skze jejich inovativní participativní rozpočet (bližší informace zde). Poskytnutou finanční podporu jsme využili na každodenní provoz rádia.

1435 / Nákladové nádraží Žižkov

1435 / Nákladové nádraží Žižkov Národní filmový archiv provozuje veřejný prostor 1435mm na Nákladovém nádraží Žižkov

Národní filmový archiv

NFA Bez podpory NFA by to doopravdy nešlo. Díky!


 Stisk.com  Praha 3 VOŠPVOŠP