Současnost

Team StreetCulture v roce 2012 (foto Cuky)
Team StreetCulture v roce 2012 (foto Cuky)

Oproti běžným internetovým rádiím vyrábíme vlastní autorský obsah v podobě rozhovorů, koncertů a dalších formátů a oproti běžným FM rádiím vysíláme ve veřejném prostoru, kam může kdokoliv zajít a pasivně nebo aktivně se zapojit do vysílání a tvorby. Prostory StreetCulture navštívily desítky výrazných osobností, a náš prostor se tak stal „meeting pointem“ setkávání kreativních lidí, jak se o to snaží západní metropole a pomalu o tom začíná uvažovat např. Institut plánování a rozvoje, založený MHMP.


Na jaře 2014 jsme se účastnili např. důležité konference zaměřené na regulaci českých médií, kterou pořádal Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK ve spolupráci s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání a Ministerstvem kultury. Byli jsme primárním zástupcem komunitních médií, o kterých se v těchto měsících znovu po čase mluví v teoretické rovině jako o třetím pilíři pro mediální prostor, jenž by měl být ukotven i legislativně.

V rámci StreetCulture Session vystoupili: Bonus, Priessnitz, Rocket Dogz, Naurrakar, Vložte Kočku, United Gipy Crew, Emozpěv, Kittchen, Psycho Candy, Jim Čert, Nežfaleš, Labasheeda, Wavezero, Goodfellas, Bára Zmeková, Václav Koubek, Kieslowski, "j“, Exit Orchestra. Celkem více než  sto dvacet zajímavých kapel a interpretů.

Do vysílání StreetCulture zavítali: Vladimír Franz, Petr Hošek, Vladimir 518, Ondřej Kobza, Floex, Viktor Žižkov, Toy_Box, Michal Pěchouček, Matěj Stropnický, Robert Vlček, František Stárek Čuňas, Lela Geislerová, Jarda Konáš, Pipes And Pints, Vladivojna La Chia, Sharkass a mnoho dalších. Každý týden odvysíláme minimálně pět rozsáhlých rozhovorů.

StreetCulture od svého začátku funguje jako platforma poskytující mediální a veřejný prostor pro šíření vlastního obsahu různě zaměřených komunit, subkultur, skupin i jednotlivců.
Iva Jonášová, spoluautorka ideje a ředitelka StreetCulture, o.p.s.

 


Základní informace

StreetCulture, o.p.s.
IČ: 24849961, SZ: O 1085 vedená u Městského soudu v Praze; Obchodní rejstřík a sbírka listin
Sídlo: Kubelíkova 42,, Praha 3, 130 00; Bankovní spojení: 2300401948/2010

Informace o vysílání rádia a obsahová spolupráce
email: info@streetculture.cz

Reklama

Děkujeme za podporu na HITHIT!

StreetCulture má menší pauzu. Občas jí ale přerušíme. Sleduj náš audioarchiv, který obsahuje ty nejzajímavější rozhovory. ▼▼▼

audiorozhovory odkaz
1435mm
1435mm

Stay tuned!

 

Program akcí StreetCulture

Když HTML je víc než FM

Když HTML je víc než FM

 Koncert Doporučujeme DJ Párty

NEWSLETTER STREETCULTURE.CZ

Přihlaš se o odběru novinek e-mailem a staneš se součástí StreetCulture Zone

JAK MOHU PODPOŘIT STREETCULTURE?

StreetCulture pomůžete, když nás budete poslouchat a chodit nás podpořit přímo do našich prostor, kde se můžete osobně potkat s naším týmem. Kdyby nebylo fanoušků StreetCulture, nepřežili bychom ani jeden rok naší existence.

Můžete nás také podpořit finančně! Jakákoliv částka nám pomůže financovat náročný provoz StreetCulture rádia.

Reklama ve vysílání StreetCulture

Vyrobíme na zakázku audiospot, který dle dohody nasadíme do našeho vysílání.

Sdílejte a šiřte StreetCulture na internetu

Stáhněte si naše bannery nebo sdílejte audio přehrávač rádia StreetCulture.

Městská část Praha 3

Praha 3 Městská část Praha 3 podporovala StreetCulture v letech 2011, 2013 - 2016. Děkujeme!

Audio archív

Chcete si poslechnout zpětně zajímavé rozhovory s osobnostmi, které dorazily do vysílání StreetCulture? Doporučujeme sledovat sociální síť Mixcloud, kde průběžně publikujeme náš audio archív.

Fotogalerie

Podívejte se na fotky našich moderátorů, fotky z koncertů anebo prostor StreetCulture.

Video ze StreetCulture

Na youtube.com/StreetCultureCZ najdete videa z našich akcí nebo pozdravy moderátorů a fanoušků StreetCulture.

Česká pirátská strana podporuje StreetCulture

plachta cerny Tento veřejně prospěšný projekt byl financován ze státního příspěvku České pirátské strany prostřednictvím jejího participativního rozpočtování.

Tímto děkujeme Pirátské straně za finanční podporu projektu komunitního rádia Streetculture. Finanční podpora byla poskytnuta skze jejich inovativní participativní rozpočet (bližší informace zde). Poskytnutou finanční podporu jsme využili na každodenní provoz rádia.

1435 / Nákladové nádraží Žižkov

1435 / Nákladové nádraží Žižkov Národní filmový archiv provozuje veřejný prostor 1435mm na Nákladovém nádraží Žižkov

Národní filmový archiv

NFA Bez podpory NFA by to doopravdy nešlo. Díky!


 Stisk.com  Praha 3 VOŠPVOŠP