Výstavy

Výstava Galerie Ne
Výstava Galerie Ne

Ve StreetCulture proběhlo už několik zajímavých výstav, které se vždy snažíme tématicky propojit s vysíláním. V současné době se lze podívat na několik panelů projektu Galerie Ne.


Galerie Ne

Velkoplošná výstava na téma projektu Galerie Ne. Vyjádřit zápor, odmítnutí, nesouhlas. Nedovolit, co jiní mají za samozřejmé, nemyslet v běžných pojmech, nechtít, po čem ostatní touží, nejít předem danou cestou, nepřitakat tupě, nerozhodovat se bez užití kritického rozumu, nepodvolit se, neohnout, nenechat se zlomit, nepřidat se, nevybrat si jednodušší cestu, neuhýbat.

Priessnitz za scénou

Cyklus fotografií „Priessnitz za scénou“ představuje subjektivní fotografický záznam koncertní šňůry Alois Nebel Tour. Autor se ve své výpovědi pokusil o nemožné – zachytit nepřenositelnou auru vystoupení. Technika nedokáže zaznamenat energii, která na pódiu vzniká. My si proto můžeme prostřednictvím tohoto souboru pouze domýšlet a představovat. Hledat věci uvnitř, které jsou zajímavější, než ty na povrchu.

Žižkov

Vystavěné fotografie z let  1980 – 1988, které mapují naštěstí nedokončenou asanaci Žižkova tehdejším komunistickým režimem.

Magna Děti v tísni

Na osmi velkých panelech si mohli návštěvníci prohlédnout fotografie Martina Bandžáka, zakladatele organizace Magna Děti v tísni, které velmi naturalistickým způsobem představují humanitární a rozvojové projekty organizace zaměřené na lidi, především děti v nouzi, zasažené chudobou, chorobami, válkou nebo ekologickou devastací, a to bez ohledu na etnickou, náboženskou či rasovou příslušnost.

Analog ve Streetu!

Je lomografie technika a nebo spíše filozofie? Má fotografie na kinofilmu duši? Stano Tma, autor výstavy, se pokusí svojí tvorbou odpověď nejen na tyto otázky. Jeho fotografie budou vystaveny v prostorách StreetCulture, rozhovor se Stanem, fotogalerie a další informace nejdete na našem internetovém speciálu.

Výstava fanzinů a seriál Do posledního písmene na StreetCulture!

Byly několik desetiletí vlajkovou lodí D.I.Y. aktivit. V době nových médií zmizely ze scény a nejde jednoznačně říct, že by je elektronické magazíny nahradily. Přitom ještě dvacet let nazpátek byly jediným informačním kanálem pro různá kulturní a společenská hnutí. Skupinky nadšenců si poštou posílaly fotografie nebo ručně psané články a ještě větší nadšenci pak doručené texty přepisovali, z fotek lepili koláže na archy papírů a běhali do tiskárny. Vše na bázi nadšení, zapálení, bez finančního ohodnocení. Čtenáři pak dychtivě kontrolovali schránky, jestli už dorazilo nové číslo. Časy fanzinů jsou už pryč, ale StreetCulture mapovalo doby, kdy se ještě časopisy četly do posledního písmene!

H2O

Máte představu, kolik vody spotřebujete? Je to moc, nebo málo? Jak jsou na tom s vodou lidé v jiných zemích (Mexiko, Nepál, Indie)? V prostorách baru StreetRadio jsme na čtyřech prosklených stolech, u nichž se budete občerstvovat, připravili v roce 2011 výstavu Standy Milera s názvem H2O. Další část výstavy najdete ve výstavní místnosti (úplně vzadu).


Základní informace

Provozovatel: StreetCulture, o.p.s.; odpovědný zástupce: Gelner Roman, IČ 12662071

Adresa: Jeseniova 60, Praha 3 - Žižkov; 

Pro další info volejte na telefon 732 279 192 nebo pište na email info@streetculture.cz

Reklama

Děkujeme za podporu na HITHIT!

StreetCulture má menší pauzu. Občas jí ale přerušíme. Sleduj náš audioarchiv, který obsahuje ty nejzajímavější rozhovory. ▼▼▼

audiorozhovory odkaz
1435mm
1435mm

Stay tuned!

 

Program akcí StreetCulture

Když HTML je víc než FM

Když HTML je víc než FM

 Koncert Doporučujeme DJ Párty

NEWSLETTER STREETCULTURE.CZ

Přihlaš se o odběru novinek e-mailem a staneš se součástí StreetCulture Zone

JAK MOHU PODPOŘIT STREETCULTURE?

StreetCulture pomůžete, když nás budete poslouchat a chodit nás podpořit přímo do našich prostor, kde se můžete osobně potkat s naším týmem. Kdyby nebylo fanoušků StreetCulture, nepřežili bychom ani jeden rok naší existence.

Můžete nás také podpořit finančně! Jakákoliv částka nám pomůže financovat náročný provoz StreetCulture rádia.

Reklama ve vysílání StreetCulture

Vyrobíme na zakázku audiospot, který dle dohody nasadíme do našeho vysílání.

Sdílejte a šiřte StreetCulture na internetu

Stáhněte si naše bannery nebo sdílejte audio přehrávač rádia StreetCulture.

Městská část Praha 3

Praha 3 Městská část Praha 3 podporovala StreetCulture v letech 2011, 2013 - 2016. Děkujeme!

Audio archív

Chcete si poslechnout zpětně zajímavé rozhovory s osobnostmi, které dorazily do vysílání StreetCulture? Doporučujeme sledovat sociální síť Mixcloud, kde průběžně publikujeme náš audio archív.

Fotogalerie

Podívejte se na fotky našich moderátorů, fotky z koncertů anebo prostor StreetCulture.

Video ze StreetCulture

Na youtube.com/StreetCultureCZ najdete videa z našich akcí nebo pozdravy moderátorů a fanoušků StreetCulture.

Česká pirátská strana podporuje StreetCulture

plachta cerny Tento veřejně prospěšný projekt byl financován ze státního příspěvku České pirátské strany prostřednictvím jejího participativního rozpočtování.

Tímto děkujeme Pirátské straně za finanční podporu projektu komunitního rádia Streetculture. Finanční podpora byla poskytnuta skze jejich inovativní participativní rozpočet (bližší informace zde). Poskytnutou finanční podporu jsme využili na každodenní provoz rádia.

1435 / Nákladové nádraží Žižkov

1435 / Nákladové nádraží Žižkov Národní filmový archiv provozuje veřejný prostor 1435mm na Nákladovém nádraží Žižkov

Národní filmový archiv

NFA Bez podpory NFA by to doopravdy nešlo. Díky!


 Stisk.com  Praha 3 VOŠPVOŠP