Pomozte StreetCulture se startem na Nákladovém nádraží

Natáčíme na Nákladovém nádraží Žižkov
Natáčíme na Nákladovém nádraží Žižkov

Na začátku září minulého roku jsem psal ve svém blogu, že v roce 2012 jsem si poprvé říkal, jak by jednou StreetCulture slušelo se ukázat na Nákladovém nádraží Žižkov a jak jsme si tyhle nádherné industriální prostory vysnili pro umístění našeho vysílacího studia. Dnes po pěti letech jsme hodně blízko splnění si našeho snu.


Po skoro roční pauze se dává dohromady opět tým moderátorů StreetCulture, připravují se nové pořady a všichni se těší na start vysílání v prostoru 1435mm – Nákladové nádraží Žižkov. Myslíme si, že prostředí nádraží nám musí závidět obyvatelé Berlína, Budapešti  či dalších evropských metropolí. Proto, abychom mohli opět začít vysílat, potřebujeme pořídit kontejner (70 tisíc Kč), ve kterém vybudujeme vysílací studio, a zakoupit část nové audio a výpočetní techniky (30 tisíc Kč) pro odbavení vysílání.  

A zde se pokorně obracíme na vás, na naše fanoušky, posluchače a lidi, kteří mají StreetCulture rádi a chtějí nás podpořit. Zní to možná pateticky, ale bez vás to nedáme.

Podpořte nás na hithit.cz, kde máme spuštěný projekt Rádio StreetCulture jede na Nákladové nádraží Žižkov a žádáme v něm o peníze na kontejner a základní technické vybavení.

Děkujeme za podporu!

jirkam a tým StreetCulture

Co je StreetCulture?

StreetCulture začalo vysílat v březnu 2011 jako playlistové hudební rádio. Od března 2011 jsme do vysílání začali zařazovat první živé moderované pořady, vysílané z žižkovského studia. V říjnu 2011 jsme odvysílali první online přenos z koncertu v našich žižkovských prostorách (historicky první StreetCulture Session). Do března 2016 prošlo vysílacím schématem StreetCulture více než 50 původních, pravidelně vysílaných pořadů a v rámci série StreetCulture Session jsme uspořádali více než 160 online vysílaných koncertů.

StreetCulture je od svého vzniku postaveno na ideji dobrovolnictví. Projekt  vychází z principu d. i. y. (do it yourself), tedy vytvoř si vše vlastní silou. Veškeré obsahové a programové aktivity i vedení organizace, rozvoj, výuková činnost a z velké části rovněž provoz StreetCulture jsou zajišťovány na dobrovolné bázi, a to buď laiky, nebo profesionály z oblasti médií.

Rádio StreetCulture provozuje obecně prospěšná společnost StreetCulture, o.p.s.

Co je náš cíl?

Od roku 2011 se snažíme rozvíjet a provozovat platformu pro alternativní a komunitní médium a to především v podobě internetového rádia StreetCulture.  Od roku 2011 jsme vysílali z vlastních prostor v ulici Štítného na Žižkově, kde mohli návstěvníci a fanoušci rádia také zajít na koncert, podívat se do našeho studia nebo prostě jenom na baru se potkat s hosty vysílání. Od podzimu 2015 do konce března 2016 jsme vysílali z Autonomního centra Klinika a nyní se chceme vrátit do éteru z prostor Nákladového nádraží Žižkov.

Nákladové nádraží Žižkov je krásná funkcionalistická průmyslová stavba, kulturní památka a také veřejný prostor. Veřejný prostor, který už několik let nabízí návštěvníkům v inspirativním industriálním prostředí možnost zajít na koncert nebo do letního kina, zúčastnit se kulturní akce, případně strávit volný čas v kavárně.


Reklama

Děkujeme za podporu na HITHIT!

StreetCulture má menší pauzu. Občas jí ale přerušíme. Sleduj náš audioarchiv, který obsahuje ty nejzajímavější rozhovory. ▼▼▼

audiorozhovory odkaz
1435mm
1435mm

Stay tuned!

 

Program akcí StreetCulture

Když HTML je víc než FM

Když HTML je víc než FM

 Koncert Doporučujeme DJ Párty

NEWSLETTER STREETCULTURE.CZ

Přihlaš se o odběru novinek e-mailem a staneš se součástí StreetCulture Zone

JAK MOHU PODPOŘIT STREETCULTURE?

StreetCulture pomůžete, když nás budete poslouchat a chodit nás podpořit přímo do našich prostor, kde se můžete osobně potkat s naším týmem. Kdyby nebylo fanoušků StreetCulture, nepřežili bychom ani jeden rok naší existence.

Můžete nás také podpořit finančně! Jakákoliv částka nám pomůže financovat náročný provoz StreetCulture rádia.

Reklama ve vysílání StreetCulture

Vyrobíme na zakázku audiospot, který dle dohody nasadíme do našeho vysílání.

Sdílejte a šiřte StreetCulture na internetu

Stáhněte si naše bannery nebo sdílejte audio přehrávač rádia StreetCulture.

Městská část Praha 3

Praha 3 Městská část Praha 3 podporovala StreetCulture v letech 2011, 2013 - 2016. Děkujeme!

Audio archív

Chcete si poslechnout zpětně zajímavé rozhovory s osobnostmi, které dorazily do vysílání StreetCulture? Doporučujeme sledovat sociální síť Mixcloud, kde průběžně publikujeme náš audio archív.

Fotogalerie

Podívejte se na fotky našich moderátorů, fotky z koncertů anebo prostor StreetCulture.

Video ze StreetCulture

Na youtube.com/StreetCultureCZ najdete videa z našich akcí nebo pozdravy moderátorů a fanoušků StreetCulture.

Česká pirátská strana podporuje StreetCulture

plachta cerny Tento veřejně prospěšný projekt byl financován ze státního příspěvku České pirátské strany prostřednictvím jejího participativního rozpočtování.

Tímto děkujeme Pirátské straně za finanční podporu projektu komunitního rádia Streetculture. Finanční podpora byla poskytnuta skze jejich inovativní participativní rozpočet (bližší informace zde). Poskytnutou finanční podporu jsme využili na každodenní provoz rádia.

1435 / Nákladové nádraží Žižkov

1435 / Nákladové nádraží Žižkov Národní filmový archiv provozuje veřejný prostor 1435mm na Nákladovém nádraží Žižkov

Národní filmový archiv

NFA Bez podpory NFA by to doopravdy nešlo. Díky!


 Stisk.com  Praha 3 VOŠPVOŠP